Životní pojištění

Životní pojištění Vám pomůže postarat se o své nejbližší, umožní Vám překonat a udržet si svůj životní standard v případě, že se stane něco nepředvídatelného, ať už Vám nebo Vašemu partnerovi. Kromě toho, že Vám životní pojištění pomůže zajistit krytí hypotéky, umožní Vám nashromáždit finanční prostředky na vzdělání dětí a vnoučat a v neposlední řadě zajistí Vám i partnerovi další příjem na přilepšenou po ukončení aktivní pracovní činnosti.

Sjednat si životní pojištění je velmi rozumným krokem pro všechny, kteří mají rodinu a navíc mají hypotéku na dům nebo jinou půjčku na větší finanční obnos.
Ptáte se proč? Kvalitní životní pojištění dokáže v případě úmrtí hlavního živitele finančně zajistit pozůstalou rodinu. Na jak dlouhou dobu, to záleží na výši pojistné ochrany a dalších podmínkách sjednaného životního pojištění.

Jaké jsou základní typy životního pojištění?

Investiční životní pojištění zahrnuje pojištění pro případ smrti s investováním pojistného do investičních strategií, kde je investiční riziko na straně klienta. Zhodnocení je závislé na zvolené investiční strategii. Investiční životní pojištění přináší zpravidla vyšší zhodnocení finančních prostředků, které ale nebývá garantováno. Typickým znakem je možnost volby z nabídky několika investičních fondů lišících se předpokládaným zhodnocením finančních prostředků a podstupovanou mírou rizika. Standardem investičního životního pojištění je možnost kdykoli změnit poměr finančních prostředků mezi pojistnou ochranou a zhodnocením finančních prostředků v závislosti na volbě výše pojistné částky a výše pojistného. Rozložení finančních prostředků mezi vybrané fondy (alokační poměr) lze v průběhu doby trvání pojištění měnit.

Rizikové životní pojištění zahrnuje pojištění pro případ smrti. V případě ukončení pojistné smouvy není vyplaceno žádné plnění (produkt neobsahuje spořící složku).

Máte dotazy?

Volejte

+420 227 111 000 

nebo nám napište

info@metlife.cz