Hypotéky a úvěry nám pomáhají s plněním našich cílů a snů: někdo zařizuje bydlení pro sebe a svoji rodinu, jiní se pokouší rozjet podnikání a další lidé si půjčují na všemožné věci. Téměř každý tak dělá podle vlastního plánu a po zvážení svých možností. Když postupujeme s rozmyslem, může se závazek v podobě splátkového kalendáře bohatě vyplatit – byznys začne prosperovat, auto bude roky sloužit, z domu či bytu se stane náš vlastní domov. Opravdu dobře promyšlená strategie ale musí počítat i s riziky, na která jsme všichni do jednoho krátcí.

Úvěrová asistence – proč je důležité si ji sjednat? K čemu je dobrá a v jakých situacích dokáže pomoct?

Nemusím to být vždycky já, kdo se chová nezodpovědně. Problémy mohou způsobit jiní lidé, nešťastná náhoda, náhlá nemoc nebo nezaviněný úraz. Když pak přijde na závazky v podobě úvěrů, tak se partner, partnerka nebo já sám mohu dostat do vážných finančních obtíží. Platební neschopnost samozřejmě může být jen krátkodobá; je však na místě zvážit, co se bude dít i v případě vážnějšího zásahu do našeho života.

Úvěrová asistence může v těchto nečekaných situacích efektivně pomoci: dokáže zabránit naší platební neschopnosti. Hlavními riziky jsou smrt, invalidita a závažná onemocnění. Klienti MetLife mají možnost zvolit si z celkem 11 kombinací síly ochrany, své pojištění si pak mohou průběžně flexibilně přizpůsobit podle aktuální životní situace. Úvěrovou asistenci lze sjednat pro dvě dospělé osoby se slevou 30 %. Pokud dbáme o svůj zdravotní stav, nekouříme, chodíme na preventivní prohlídky, MetLife nabízí další slevu. Aktuálně navíc i marketingovou akci navýšení plnění 20 % v případě diagnostiky závažného onemocnění nebo invalidity. Podrobné informace o nabídce úvěrové asistence rádi podají specialisté agenturní sítě MetLife nebo nezávislí pojišťovací a finanční poradci.