MetLife odsouhlasil koupi operací společnosti Aviva v České republice, v Maďarsku a v Rumunsku

Tato transakce ještě více upevní tržní pozici MetLife.

NEW YORK, 30. ledna 2012 – MetLife, Inc. (NYSE: MET) odsouhlasil koupi části společnosti Aviva – divize životního pojištění v České republice (“Aviva Czech Life”), v Maďarsku (“Aviva Hungary Life”), a životního a penzijního pojištění v Rumunsku (“Aviva Romania Life and Pensions”). Dokončení transakce se předpokládá v průběhu roku 2012 a bude předmětem standardních schvalovacích procesů místních regulátorů. Finanční podmínky transakce nejsou zveřejněny.

„Cílem MetLife je investovat a růst na trzích s vysokým tržním potenciálem,” říká Michael Khalaf, prezident pro region Evropa, Střední Východ a Afrika (EMEA), „a tato transakce přináší skvělou příležitost získat nové zákazníky prostřednictvím širší nabídky produktů a služeb, a možností dále rozvíjet naše stávající lokální operace.” 

„Toto je další krok v realizaci vizí společnosti MetLife stát se předním globálním poskytovatelem životního, úrazového, zdravotního a penzijního pojištění a zaměstnaneckých výhod a dokládá to naši disciplínu a odhodlání dosáhnout tohoto cíle a prokázat schopnost strategicky investovat kapitál do rozvíjejích se trhů,” říká Khalaf. 

Tato transakce doplní rozsáhlou diverzifikovanou distribuční síť, zajistí expanzi produktů MetLife a upevní pozici společnosti na lokálních trzích. 

Jako výhradní finanční poradce MetLife působila společnost Deutsche Bank Securities Inc. 

O společnosti

MetLife, Inc. je přední poskytovatel životního a důchodového pojištění a zaměstnaneckých benefitů, pečující o 90 miliónů zákazníků ve více než 50 zemích světa. Prostřednictvím svých poboček a dceřiných společností si MetLife udržuje přední pozice na trhu ve Spojených státech, Japonsku, Latinské Americe, Tichomoří, Evropě a na Středním Východě. Více informací najdete na stránce www.metlife.com.

V regionu Evropa, Střední Východ a Afrika (EMEA) je MetLife reprezentován v 35 zemích, operujících v jak zavedených tak rozvíjejících se trzích, nabízející zákazníkům širokou nabídku produktů prostřednictvím vysoce diverzifikované a výkonné distribuční sítě. 

Amcico pojišťovna a.s. (MetLife Amcico), zahájila svou činnost na českém trhu v říjnu 1992. Je dceřinou společností MetLife, která patří ve světě pojišťovnictví ke špičce a poskytuje tak společnosti cenné zázemí. MetLife Amcico nabízí širokou škálu kvalitních produktů životního, úrazového, investičního životního a skupinového pojištění, které se osvědčily v mnoha zemích světa a které jsou schopny uspokojit požadavky klientů všech věkových kategorií. Více informací najdete na www.metlife.cz