Generálním ředitelem životní pojišťovny Aviva v České republice se stal Daniel Martínek 

Praha, 2. srpna 2012. Pojišťovna MetLife Amcico oznámila jmenování Daniela Martínka generálním ředitelem životní pojišťovny Aviva v České republice. Stávající generální ředitel MetLife Amcico bude mít v nové pozici na starosti celkovou integraci společností MetLife Amcico a Aviva, zlepšení konkurenceschopnosti a dlouhodobý růst podílu na trhu.

Daniel Martínek (49) nastoupil do pojišťovny MetLife Amcico v roce 2005 na pozici obchodního ředitele. O rok později byl jmenován generálním ředitelem společnosti. Na této pozici se zasloužil o významný růst společnosti na českém trhu. Předtím pracoval například pro Citibank. Ve finančních službách se pohybuje již od roku 1992. 

"Daniel Martínek může těžit z více než 20letých zkušeností v oblasti finančních služeb. Dlouhá léta působil ve vrcholném managementu a úspěšně vedl řadu projektů," řekl Eric Clurfain, ředitel MetLife pro střední Evropu. "Jsem přesvědčen, že se svými profesionálními zkušenostmi a odhodláním bude i nadále velkou podporou a tvůrcem strategie značky MetLife v České republice."

Jmenování nového generálního ředitele souvisí s dokončením akvizice životní pojišťovny Aviva pojišťovnou MetLife Amcico v České republice. Obě společnosti, které nyní Daniel Martínek řídí, budou na lokálním trhu reprezentovat celosvětovou značku MetLife. 

O společnosti

Amcico pojišťovna a.s., MetLife zahájila svou činnost na českém trhu v říjnu 1992. Je dceřinou společností MetLife, která patří ve světě pojišťovnictví ke špičce a poskytuje tak společnosti cenné zázemí. MetLife Amcico nabízí širokou škálu kvalitních produktů životního, úrazového, investičního životního a skupinového pojištění, které se osvědčily v mnoha zemích světa a které jsou schopny uspokojit požadavky klientů všech věkových kategorií. Více informací najdete na stránkách www.metlife.cz

MetLife, Inc.  je přední poskytovatel životního a důchodového pojištění a zaměstnaneckých benefitů, pečující o 90 miliónů zákazníků. Prostřednictvím svých poboček a dceřiných společností si MetLife udržuje přední pozice na trhu ve Spojených státech, Japonsku, Latinské Americe, Tichomoří, Evropě a na Středním východě. Více informací najdete na stránkách www.metlife.com

Kontakt pro média

PR.Konektor
Jitka Jechová