Pojišťovna MetLife podpoří charitativní jízdu na kole dětem s Josefem Zimovčákem

PRAHA, 3. června 2014 – MetLife pojišťovna se stala partnerem charitativní cyklotour s Josefem Zimovčákem. Akci s názvem „Na kole dětem“ pořádá nadační fond Josefa Zimovčáka a za cíl si klade podporu onkologicky nemocných dětí. Letos proběhne už pátý ročník, který bude slavnostně zahájen ve středu 4. června v Brně. První etapa následně odstartuje ve Znojmě, odkud cyklisté vyjedou na tour napříč celou Českou republikou. Příjezd do cíle Veřejné cyklotour 2014 je plánován na sobotu 14. června v Aši. 

Dobročinná akce má 10 etap, měří 1 414 km a protíná 351 měst a obcí a i v letošním roce hlásá motto: „my, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně“. „Akci na kole dětem s Josefem Zimovčákem vnímáme díky jejímu charakteru a sportovnímu rozsahu jako významný český charitativní projekt. I proto jsme se rozhodli stát se jejím partnerem. Navíc se zapojí i naši zaměstnanci a poradci, kteří se chystají vyrazit na jednotlivé etapy ve svých regionech,“ říká Iva Musilová, marketingová manažerka MetLife pojišťovny.

Mezi aktivními účastníky cyklojízdy nebudou ani chybět významné osobnosti, úspěšní sportovci a známé tváře, například profesor Pafko a profesor Pirk. Během deseti červnových dnů cyklisté zavítají do mnoha měst a obcí a navštíví takřka všechny kraje České republiky. „Budeme velmi rádi, když se k naší cyklotour přidají další lidé, kteří chtějí pomáhat. Zapojit se může kdokoliv třeba i na jednu etapu, nebo celou trasu,“ vyzývá Martina Střížová, koordinátorka akce Na kole dětem

Na kole dětem - nadační fond Josefa Zimovčáka

Na kole dětem – nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást mezinárodního sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onemocnění. Svojí činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí. Úzce spolupracuje s občanským sdružením Haima a nadačním fondem Krtek, které již řadu let podporují dětské onkologické kliniky fakultních nemocnic v Praze a v Brně

Josef Zimovčák

Na začátku 90. let se svezl na historickém vysokém kole, a to mu změnilo (alespoň částečně) život. A protože všechno, co dělá, dělá naplno, stal se v průběhu let nejznámějším jezdcem na tomto stroji. Začal se spolupracovníky vyrábět repliky historických kol, ale hlavě - začal lámat rekordy a naplňovat zdánlivě nesplnitelné cíle:

  • je držitelem světového rekordu na 24 hodin (522,504 km, Brno, 1996)
  • přejel USA od západu na východ (4356 km za 27 dnů, 1998)
  • projel Tour de France v režimu profesionálů (2005)
  • Giro d´Italia v režimu profesionálů (2006)
  • La Vuelta v režimu profesionálů (2007)
  • je desetinásobným mistrem světa na různé vzdálenosti
  • v roce 2008 absolvoval RI Okna Tour 2008, kdy během 21 etap objel republiku (2840 km)
  • v roce 2013 absovoval 2. polovinu Tour de France opět v režimu profesionálů (den před pelotonem)

Josef Zimovčák prostě nemůže vysoké kolo odložit. Vlastně může – když opravdu musí. V roce 2006 těsně před cílem zastavil a skončil, když se dozvěděl, že se jeden z jeho doprovodných vozů stal účastníkem dopravní nehody, při níž zahynul motocyklista. Za tento krok byl oceněn českou cenou Fair Play.

Jezdí pro radost svoji i přátel, kteří ho doprovázejí, těch, kteří se třeba jen na kousek přidají, i těch, kdo ho jen sledují, nebo kolem nichž projede.

Ani v roce 2009 nezůstal doma. Vydal se do Bruselu, kde v první polovině toho roku vlála česká vlajka na pomyslně nejvyšším stožáru. V roce 2010 založil nadační fond a poprvé uskutečnil jízdu Na kole dětem-Na bicykli deťom, aby podpořil léčbu onkologicky nemocných dětí. Jednou je nikdy, dvakrát je zvyk, říká české rčení. Aby se z pomoci stal zvyk, zorganizoval akci v červnu 2011 podruhé, nevynechal ani v letech 2012, 2013 a nyní vypukne 5. ročník.

O Metlife

MetLife pojišťovna a.s. zahájila svou činnost na českém trhu v říjnu 1992. Je dceřinou společností MetLife, která patří ve světě pojišťovnictví ke špičce a poskytuje tak společnosti cenné zázemí. MetLife nabízí širokou škálu kvalitních produktů životního, úrazového, investičního životního a skupinového pojištění, které se osvědčily v mnoha zemích světa a které jsou schopny uspokojit požadavky klientů všech věkových kategorií. Více informací najdete na stránkách www.metlife.cz

MetLife, Inc. je přední poskytovatel životního a důchodového pojištění a zaměstnaneckých benefitů, pečující o 90 miliónů. Prostřednictvím svých poboček a dceřiných společností si MetLife udržuje přední pozice na trhu ve Spojených státech, Japonsku, Latinské Americe, Tichomoří, Evropě a na Středním východě. Více informací najdete na stránkách www.metlife.com

Kontakt pro média

PR Konektor
Daniel Maršalík
Metlife
Naďa Šeráková
PR a komunikace