Znovu upozorňujeme naše klienty na nebezpečný spamový e-mail

PRAHA, 10. července 2014 – Chtěli bychom naše klienty znovu upozornit na nebezpečný e-mail, který se začal objevovat v e-mailových schránkách mnohých uživatelů českého internetu v dubnu tohoto roku a jehož šíření neskončilo. E-mail se týká údajné nesplacené pohledávky. 

Že se jedná o spam lze poměrně snadno identifikovat, nicméně méně pozorní uživatelé se mohou velmi snadno nachytat vzhledem k nadstandardně kvalitnímu textu zprávy. Podle našich informací bohužel už dorazil i do schránek několika našich klientů. 

Zpráva operuje s aktuálními daty, přesně vyměřenou částkou a číslem údajné smlouvy. Její kopie je prý přiložena v přiloženém souboru ZIP. Soubor však obsahuje spustitelný soubor EXE, který může být pro váš počítač velmi nebezpečný.

Rádi bychom vás tímto před otevřením tohoto e-mailu opět varovali, především pak před otevřením jeho přílohy, která může vážně poškodit vaše PC. Tento e-mail je podvodný a schránka, ze které byl odeslán, neexistuje.

O Metlife

MetLife pojišťovna a.s. zahájila svou činnost na českém trhu v říjnu 1992. Je dceřinou společností MetLife, která patří ve světě pojišťovnictví ke špičce a poskytuje tak společnosti cenné zázemí. MetLife nabízí širokou škálu kvalitních produktů životního, úrazového, investičního životního a skupinového pojištění, které se osvědčily v mnoha zemích světa a které jsou schopny uspokojit požadavky klientů všech věkových kategorií. Více informací najdete na stránkách www.metlife.cz

MetLife, Inc. je přední poskytovatel životního a důchodového pojištění a zaměstnaneckých benefitů, pečující o 90 miliónů. Prostřednictvím svých poboček a dceřiných společností si MetLife udržuje přední pozice na trhu ve Spojených státech, Japonsku, Latinské Americe, Tichomoří, Evropě a na Středním východě. Více informací najdete na stránkách www.metlife.com

Kontakt pro média

PR Konektor
Daniel Maršalík
Metlife
Naďa Šeráková
PR a komunikace