Novým členem představenstva MetLife pojišťovny se stal finanční ředitel Petr Matlach

PRAHA, 29. dubna 2014 – Tříčlenné představenstvo MetLife pojišťovny změnilo svoje složení. 20. března 2014 byl jediným akcionářem MetLife jmenován jeho novým členem finanční ředitel Petr Matlach. 

Petr Matlach nahradil Petera Mančíka, který rezignoval na konci roku 2013. Dalšími členy představenstva jsou Karin Dvořáková, provozní ředitelka a Daniel Martínek, generální ředitel a předseda představenstva. 

Petr Matlach pracuje v MetLife pojišťovně od listopadu minulého roku a přišel ze společnosti KPMG Česká Republika, kde se věnoval auditu a poradenství pro finanční instituce, zejména pro pojišťovny a penzijní fondy. Vystudoval Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze. 

Charakterizuje ho analytické myšlení a nemá rád vyhýbavé odpovědi. Petr Matlach hovoří plynně anglicky. Mezi jeho záliby patří cestování, fotografování a sport, hlavně atletika.

O Metlife

MetLife pojišťovna a.s. zahájila svou činnost na českém trhu v říjnu 1992. Je dceřinou společností MetLife, která patří ve světě pojišťovnictví ke špičce a poskytuje tak společnosti cenné zázemí. MetLife nabízí širokou škálu kvalitních produktů životního, úrazového, investičního životního a skupinového pojištění, které se osvědčily v mnoha zemích světa a které jsou schopny uspokojit požadavky klientů všech věkových kategorií. Více informací najdete na stránkách www.metlife.cz

MetLife, Inc. je přední poskytovatel životního a důchodového pojištění a zaměstnaneckých benefitů, pečující o 90 miliónů. Prostřednictvím svých poboček a dceřiných společností si MetLife udržuje přední pozice na trhu ve Spojených státech, Japonsku, Latinské Americe, Tichomoří, Evropě a na Středním východě. Více informací najdete na stránkách www.metlife.com

Kontakt pro média

PR Konektor
Daniel Maršalík
Metlife
Naďa Šeráková
PR a komunikace