V týmu "MetLife - Na kole dětem" vrcholí přípravy na Opel Handy Cyklo Maraton

PRAHA, 23. července 2015 – V úterý 28. července v pravé poledne odstartuje třetí ročník sportovního cyklistického projektu Opel Handy Cyklo Maraton na Václavském náměstí. Čtyřdenní závod napříč Českou a Slovenskou republikou je dlouhý 2222 kilometrů a spojí v sobě osoby se zdravotním postižením a bez něj v jeden fungující tým. Závod potrvá 111 hodin. Na start se dostaví i mužstvo složené z pojišťovny MetLife a nadačního fondu Na kole dětem, s kterým MetLife dlouhodobě spolupracuje. Závodníci pojedou za Jana Bicka, který bojuje s onkologickým onemocněním.

Kapitánské žezlo MetLife – Na kole dětem převzal populární velocipedista Josef Zimovčák a do svého týmu přibral dva ultramaratonce Jiřího Hledíka a Svatopluka Božáka. Dalšími členy jsou Tomáš Korbička, Aleš Wasserbauer a Jiří Sušický a za pojišťovnu MetLife nastoupí Ivo Pělucha a Mirek Pechr. Patronem týmu bude Jan Bicek, jenž se potýká s onkologickým onemocněním už několik let. V roce 2006 mu byla amputována noha pod kolenem z důvodu adamantinomu v holenní kosti. Sám je vášnivý cyklista, v roce 2011 získal titul mistra České republiky v cyklistice hendikepovaných.

Pojišťovna MetLife se cyklomaratonu Open Handy Cyclo Maraton účastní poprvé a i přes jeho náročnost se těší, že pomůže dobré věci. „Jsme rádi, že můžeme být součástí této charitativní sportovní akce a pomoci tak lidem, kteří bojují s těžkou nemocí. Těší nás, že se v týmu aktivně zapojí i naši zaměstnanci, i přesto že se jedná o velmi náročný závod,“ říká Iva Musilová, marketingová manažerka pojišťovny MetLife. Průběh cyklomaratonu týmu MetLife – Na kole dětem můžete sledovat na stránkách http://www.111hodin.cz/tymy/metlife-na-kole-detem.

Opel Handy Cyklo Maraton je sportovním projektem na integraci hendikepovaných a nehendikepovaných lidí v jeden fungující tým. Autorem projektu a ředitelem závodu je vozíčkář Heřman Volf, předseda sdružení Cesta za snem. Ten se před třemi roky inspiroval nejtěžším cyklistickým závodem světa, americkým RAAM. Letošní ročník se uskuteční od 28. července do 1. srpna.

O MetLife

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku zahájila svou činnost na českém trhu v říjnu 1992. Je dceřinou společností MetLife, Inc., která patří ve světě pojišťovnictví ke špičce a poskytuje tak společnosti cenné zázemí. MetLife nabízí širokou škálu kvalitních produktů životního, úrazového, investičního životního a skupinového pojištění, které se osvědčily v mnoha zemích světa a které jsou schopny uspokojit požadavky klientů všech věkových kategorií. Více informací najdete na stránkách www.metlife.cz

MetLife, Inc. (NYSE: MET), je prostřednictvím svých poboček a dceřiných společností („MetLife") jednou z největších pojišťoven na světě. Pojišťovna MetLife byla založena v roce 1868 a je předním poskytovatelem životního a důchodového pojištění, zaměstnaneckých benefitů a správy majetku. MetLife pečuje přibližně o 100 milionů klientů, působí téměř v 50 zemích světa a zaujímá přední pozice na trhu v Japonsku, Latinské Americe, Asii, Evropě a na Středním Východě. Více informací najdete na stránkách www.metlife.com

Kontakt pro média

PR Konektor
Daniel Maršalík
Metlife
Iva Musilová