MetLife ustupuje od využívání tzv. modré linky pro svůj klientský servis

PRAHA, 29. dubna 2015 – Pojišťovna MetLife neustále pracuje na zlepšování svých služeb a také na jejich větší dostupnosti. Každý, kdo se nyní chce telefonicky obrátit na její zákaznickou linku, může využít kromě tzv. modré linky 810 888 000 i pevnou linku s číslem 227 111 000. Díky tomu může klient například využít volné minuty, které má v rámci svého tarifu nebo dokonce mluvit s operátorem pojišťovny zcela zdarma. 

MetLife změnou čísla své zákaznické linky reaguje na kampaň časopisu dTest, který v polovině března upozornil na to, že lidé v Česku neumí odlišit volání na barevné linky (jde o telefonní čísla začínající číslovkou 800) a kvůli tomu zbytečně přicházejí o peníze. „Změnu naší linky jsme provedli s platností od začátku dubna. Kdokoliv nás nyní může kontaktovat na čísle 227 111 000 a hovor mu bude účtován jako volání na tuzemskou pevnou linku. V platnosti zároveň zůstává i dál naše modrá linka s číslem 810 888 000, kterou mají mnozí naši klienti uloženou ve svých telefonech a jsou na ni zvyklí," říká Klára Ondráčková, provozní ředitelka pojišťovny MetLife.

Klientský servis pojišťovny MetLife získal v posledních letech velmi dobrou pověst. „Loni jsme zvítězili v anketě Zlatý měšec 2014 jako nejlepší pojišťovna podle hlasů veřejnosti. Rozhodujícím parametrem hodnocení byl kromě spokojenosti s nabídkou služeb, jejich kvalitou a cenou právě klientský servis. Toto ocenění jsme vnímali velmi pozitivně a byli jsme za něj rádi, ale zároveň pro nás bylo a je i motivací být vůči klientům vstřícnější a naše služby vnímat především z jeho perspektivy. V rámci této strategie jsme přistoupili i k zavedení nového čísla naší zákaznické linky,“ vysvětluje Klára Ondráčková. 

 

O Metlife

MetLife pojišťovna a.s. zahájila svou činnost na českém trhu v říjnu 1992. Je dceřinou společností MetLife, která patří ve světě pojišťovnictví ke špičce a poskytuje tak společnosti cenné zázemí. MetLife nabízí širokou škálu kvalitních produktů životního, úrazového, investičního životního a skupinového pojištění, které se osvědčily v mnoha zemích světa a které jsou schopny uspokojit požadavky klientů všech věkových kategorií. Více informací najdete na stránkách www.metlife.cz

MetLife, Inc. je přední poskytovatel životního a důchodového pojištění a zaměstnaneckých benefitů, pečující o 90 miliónů. Prostřednictvím svých poboček a dceřiných společností si MetLife udržuje přední pozice na trhu ve Spojených státech, Japonsku, Latinské Americe, Tichomoří, Evropě a na Středním východě. Více informací najdete na stránkách www.metlife.com

Kontakt pro média

PR Konektor
Daniel Maršalík
Metlife
Naďa Šeráková
PR a komunikace