MetLife pojišťovna ocenila studenty s inovativním myšlením

PRAHA, 26. leden 2015 - Stovka studentů z celé České republiky ukázala svou kreativitu a představila mnoho inovativních nápadů v rámci soutěže JA Innovation Camp. Ta se uskutečnila ve čtvrtek 22. ledna 2015 v Národní technické knihovně v Praze. Patnáct skupin po šesti studentech pracovalo celý den na řešení reálného problému ze světa byznysu, který jim zadal generální partner akce MetLife pojišťovna. Odbornou porotu nejvíce zaujalo inovativní řešení týmu, který přišel s nápadem na vytvoření aplikace pro tablety a mobilní telefony s názvem #MetSnoopy.

Innovation Camp pořádala česká kancelář mezinárodní vzdělávací organizace Junior Achievement ve spolupráci s pojišťovnou MetLife jako generálním partnerem. „Tématem soutěže bylo hledání inovativního způsobu oslovení mladých lidí s nabídkou životního pojištění, projekt měl zohlednit kompletní marketingový mix, měl být konkurenceschopný a realizovatelný. Vítězný tým získal výjimečnou příležitost stínovat vybrané manažery MetLife při jejich práci,“ říká Josef Müller, výkonný ředitel JA Czech.

Tento unikátní projekt dává studentům šanci vyzkoušet si svůj tvůrčí potenciál a inovativní myšlení v praxi. Jsou to dovednosti, které dnes vyžaduje téměř každý zaměstnavatel, ale absolventům často chybí. „Jsme rádi, že jsme mohli podpořit soutěž, která podněcuje studenty ke kreativitě a inovativnímu myšlení. Jen málokterý absolvent se dnes může pochlubit praktickými zkušenostmi či aktivitami nad rámec školních osnov. Přitom právě to může absolventům pomoci při vstupu na trh práce,“ potvrzuje Iva Musilová, manažerka marketingu MetLife pojišťovny.

Patnáct středních škol z celé republiky vyslalo na JA Innovation Camp své nejnadanější studenty. Náhodným losem vzniklo patnáct soutěžních týmů, které utvořili vždy pět středoškoláků, jeden člen absolventské organizace JA programů JA Alumni a jeden expertní zástupce pojišťovny, který byl soutěžícím rovnocenným partnerem. Jeho úkolem bylo poradit zejména v oblasti pojišťovnictví. Jednotlivé projekty hodnotila porota složená z profesionálů na vzdělávání, komunikaci (marketing, PR, reklamu a žurnalistiku) a produktové pojišťovnictví. Hodnocen byl nápad, kreativita a originalita řešení, realizovatelnost, úroveň prezentace, týmová spolupráce a osobní nasazení.

První příčku obsadil tým, k němuž Iva Musilová říká: „Studenti zvolili nejatraktivnější oslovení mladé cílové skupiny. Zaujal nás originální a realizovatelný nápad tvorby vtipné aplikace, kterou by šlo využít zejména na sociálních sítích, ale i v telefonech. Vítězný tým porotu nadchl nejen samotným nápadem a originální prezentací, ale i týmovým duchem a dobrou náladou, která ve skupině během dopoledne panovala.“

Soutěžní týmy byly složeny ze studentů těchto středních škol:

Střední škola hotelnictví a gastronomie, Praha 9 - Klánovice
Obchodní akademie a Střední odborná škola cestovního ruchu Choceň 
Obchodní akademie, Tanvald
Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola Opava
Podkrušnohorské gymnázium, Most 
Obchodní akademie, Plzeň
Střední zemědělská škola Čáslav
Integrovaná střední škola automobilní Brno
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Obchodní akademie a Střední odborná škola zemědělská a ekologická, Žatec 
Obchodní akademie a Jazyková škola s právem st. jazykové zkoušky, Liberec
Obchodní akademie, Střední odborná škola knihovnická a Vyšší odborná škola Brno
Gymnázium Jana Nerudy, Praha
Vyšší odborná škola mezinárodního obchodu a Obchodní akademie, Jablonec n. Nisou
Gymnázium, Ostrava - Hrabůvka 

 

Členové poroty

  • Miloš Čermák - šéfredaktor iHNed.cz.
  • Margareta Křížová - partnerka advokátní kanceláře CEAG
  • Jiří Langpaul - kreativní ředitel Dawson Ginger
  • Iva Musilová – manažerka marketingu MetLife pojišťovny
  • Josef Müller - výkonný ředitel JA Czech
  • Rostislav Starý - partner PR.Konektor
  • Martin Švec – ředitel produktového oddělení MetLife pojišťovny
  • Jozef Vodička - zakladatel a prezident TrashOut.me

O JA Czech (www.jaczech.cz)

Junior Achievement je nejstarší a nejrozsáhlejší vzdělávací nezisková organizace na světě. Vznikla v roce 1919 v USA, dnes působí ve více než 120 zemích světa. Do jejích programů se každoročně zapojí na 10 milionů dětí a studentů ve věku od 6 do 22 let. Českou kancelář JA Czech založil v roce 1992 pan Tomáš J. Baťa. Vzdělávací programy JA Czech v ČR od té doby absolvovalo více než 300 tisíc dětí a studentů. Základním školám nabízí organizace kurzy Abeceda podnikání a Profesní orientace. Studentům středních a vyšších odborných škol pomáhá v rámci předmětu JA Firma zakládat reálné obchodní společnosti, aby si vyzkoušeli podnikání v praxi, a zprostředkovává jim výuku ekonomické teorie, etické výchovy či interaktivních předmětů, kde se prostřednictvím počítačových simulací učí hospodařit s penězi nebo se stávají manažery výrobních firem. Organizace Junior Achievement o.p.s. je akreditována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Učitelům, kteří programy JA vyučují, organizace zajistí kromě metodických a výukových materiálů i odborné proškolení. Základem vzdělávacího systému je spolupráce s firmami. Manažeři přednášejí studentům a podílejí se na výuce kurzů i na vedení organizace. JA Czech je financována zejména z darů partnerských firem. K nejvýznamnějším partnerům patří firmy Baťa, Citi, Cambridge Weight Plan, Hewlett-Packard, Hyundai či MetLife.

O Metlife

MetLife pojišťovna a.s. zahájila svou činnost na českém trhu v říjnu 1992. Je dceřinou společností MetLife, která patří ve světě pojišťovnictví ke špičce a poskytuje tak společnosti cenné zázemí. MetLife nabízí širokou škálu kvalitních produktů životního, úrazového, investičního životního a skupinového pojištění, které se osvědčily v mnoha zemích světa a které jsou schopny uspokojit požadavky klientů všech věkových kategorií. Více informací najdete na stránkách www.metlife.cz

MetLife, Inc. je přední poskytovatel životního a důchodového pojištění a zaměstnaneckých benefitů, pečující o 90 miliónů. Prostřednictvím svých poboček a dceřiných společností si MetLife udržuje přední pozice na trhu ve Spojených státech, Japonsku, Latinské Americe, Tichomoří, Evropě a na Středním východě. Více informací najdete na stránkách www.metlife.com

Kontakt pro média

PR Konektor
Daniel Maršalík
Metlife
Naďa Šeráková
PR a komunikace