MetLife potřetí vyjel s charitativní cyklojízdou Na kole dětem Josefa Zimovčáka

PRAHA, 10. června – 7. charitativní cyklojízda Na kole dětem, kterou pořádá Nadační fond Josefa Zimovčáka, míří do cíle. Peloton známých i neznámých osobností během 11 dní projede na kole celou ČR a výtěžek věnuje na podporu onkologicky nemocných dětí. Hlavním partnerem akce je již potřetí pojišťovna MetLife, která nadaci věnovala dar 250 000 korun. Stejně jako v minulých letech se do cyklotour zapojili také zaměstnanci MetLife a úspěšně projeli téměř stokilometrovou etapu z Mníšku pod Brdy do Lázní Mšené.

Peloton v čele s populárním velocipedistou Josefem Zimovčákem vyjel 1. června ze severomoravského Bruntálu a mezi známými tvářemi, které podpořily nadaci přímo ze sedla kola, byly například lékařské špičky prof. Pavel Pafko a prof. Jan Pirk nebo osminásobný badmintonový mistr ČR Petr Koukal se svou novomanželkou, biatlonistkou Gabrielou Koukalovou (dříve Soukalovou). V průběhu cesty se připojovaly další osobnosti včetně generálního ředitele MetLife Daniela Martínka a mnoha pracovníků pojišťovny. „Nadaci Josefa Zimovčáka podporujeme již třetím rokem a velmi mne těší, že naši zaměstnanci projevují obrovský zápal pro věc a každý rok jich na cyklojízdě Na kole dětem přibývá,“ prozradil Daniel Martínek. Pojišťovna MetLife navíc stejně jako vloni nadační fond pro onkologicky nemocné děti podpořila částkou 250 000 Kč a s podporou plánuje pokračovat i do budoucna. „Stejně jako Josef Zimovčák věříme, že my, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně,“ vysvětlil generální ředitel.

1194 km z Bruntálu do Klášterce

Charitativní cyklotour Na kole dětem vyvolává rostoucí zájem také ze strany široké veřejnosti, protože se může zapojit kdokoli. V pelotonu se tak postupně vystřídaly stovky cyklistů z různých měst. Letošní trasa složená z 10 etap měřila celkem 1194 kilometrů a vedla například Olomoucí, Brnem nebo Jindřichovým Hradcem až do cíle v Klášterci na Ohří, kam peloton dorazí 11. června. Vybrané peníze Nadační fond Josefa Zimovčáka využije na financování rekondičních pobytů pro děti po náročné onkologické léčbě.

Na kole dětem – nadační fond Josefa Zimovčáka

Na kole dětem – nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást mezinárodního sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onemocnění. Svojí činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí. Úzce spolupracuje s občanským sdružením Haima a nadačním fondem Krtek, které již řadu let podporují dětské onkologické kliniky fakultních nemocnic v Praze a v Brně.

Josef Zimovčák

Na začátku 90. let se svezl na historickém vysokém kole, a to mu změnilo (alespoň částečně) život. A protože všechno, co dělá, dělá naplno, stal se v průběhu let nejznámějším jezdcem na tomto stroji. Začal se spolupracovníky vyrábět repliky historických kol, ale hlavě - začal lámat rekordy a naplňovat zdánlivě nesplnitelné cíle:

  • je držitelem světového rekordu na 24 hodin (522,504 km, Brno, 1996)
  • přejel USA od západu na východ (4356 km za 27 dnů, 1998)
  • projel Tour de France v režimu profesionálů (2005)
  • Giro d´Italia v režimu profesionálů (2006)
  • La Vuelta v režimu profesionálů (2007)
  • je desetinásobným mistrem světa na různé vzdálenosti
  • v roce 2008 absolvoval RI Okna Tour 2008, kdy během 21 etap objel republiku (2840 km)
  • v roce 2013 absovoval 2. polovinu Tour de France opět v režimu profesionálů (den před pelotonem)

Josef Zimovčák prostě nemůže vysoké kolo odložit. Vlastně může – když opravdu musí. V roce 2006 těsně před cílem zastavil a skončil, když se dozvěděl, že se jeden z jeho doprovodných vozů stal účastníkem dopravní nehody, při níž zahynul motocyklista. Za tento krok byl oceněn českou cenou Fair Play.

Jezdí pro radost svoji i přátel, kteří ho doprovázejí, těch, kteří se třeba jen na kousek přidají, i těch, kdo ho jen sledují, nebo kolem nichž projede.

Ani v roce 2009 nezůstal doma. Vydal se do Bruselu, kde v první polovině toho roku vlála česká vlajka na pomyslně nejvyšším stožáru. V roce 2010 založil nadační fond a poprvé uskutečnil jízdu Na kole dětem – Na bicykli deťom, aby podpořil léčbu onkologicky nemocných dětí. Jednou je nikdy, dvakrát je zvyk, říká české rčení. Aby se z pomoci stal zvyk, zorganizoval akci v červnu 2011 podruhé, nevynechal ani v dalších letech a nyní pořádá již 7. ročník.

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku zahájila svou činnost na českém trhu v říjnu 1992. Je dceřinou společností MetLife, Inc., která patří ve světě pojišťovnictví ke špičce a poskytuje tak společnosti cenné zázemí. MetLife nabízí širokou škálu kvalitních produktů životního, úrazového, investičního životního a skupinového pojištění, které se osvědčily v mnoha zemích světa a které jsou schopny uspokojit požadavky klientů všech věkových kategorií. Více informací najdete na stránkách www.metlife.cz

MetLife, Inc. (NYSE: MET), je prostřednictvím svých poboček a dceřiných společností („MetLife") jednou z největších pojišťoven na světě. Pojišťovna MetLife byla založena v roce 1868 a je předním poskytovatelem životního a důchodového pojištění, zaměstnaneckých benefitů a správy majetku. MetLife pečuje přibližně o 100 milionů klientů, působí téměř v 50 zemích světa a zaujímá přední pozice na trhu v Japonsku, Latinské Americe, Asii, Evropě a na Středním Východě. Více informací najdete na stránkách www.metlife.com

Kontakt pro média

MetLife
Tereza Kůželová
PR MOLLO
Lenka Kabeláčová