Atraktivním zaměstnaneckým benefitem je skupinové životní a úrazové pojištění

Společnosti poskytují svým zaměstnancům nespočet firemních benefitů. Během rozhodování mezi několika pracovními nabídkami může lákavý benefit hrát klíčovou roli. Pojišťovna MetLife nabízí firmám skupinové pojištění zaměstnanců jako dostupnou a atraktivní možnost, jak jejich pracovní pozici udělat ještě přitažlivější.

Při nabízení pracovního místa dnes nestačí pouze přeplatit konkurenci – nezřídka se totiž lidé rozhodují pro pozici s nižším ohodnocením, než na jaké by dosáhli jinde. Konají tak s pocitem, že možná právě u vás dostanou za svou práci něco navíc. Životní a úrazové pojištění pro zaměstnance je jednou z lákavých výhod, které můžete svým zaměstnancům poskytnout.

Jak skupinové pojištění funguje?

„Pojištění zaměstnanců je v mnoha ohledech velice jednoduché. Funguje na základě jedné smlouvy mezi MetLife a zaměstnavatelem, v jejímž rámci všichni zaměstnanci nebo jen ta část, která se pro tento benefit rozhodne, získají stejně účinnou ochranu, jako by pojištění zřizovali jednotlivě sami za sebe,“ vysvětluje Petr Skála, ředitel oddělení zaměstnaneckých výhod MetLife v České republice a na Slovensku. „Nespornou výhodou pro zaměstnance je fakt, že se o nic nemusejí starat – odpadá administrativa i přezkoumávání jejich zdravotního stavu. Zaměstnavatel pak má jistotu, že svým lidem poskytuje ochranu za podstatně nižší náklady, než jaké by oni sami vynaložili při jednotlivém pojištění,“ pokračuje Petr Skála.

Jaké druhy skupinového pojištění lze sjednat?

Životní pojištění – v případě smrti následkem úrazu nebo nemoci pojištěného je jeho rodina díky životní pojistce finančně zajištěna. To samé platí v případech, kdy zdravotní následky nedovolí zaměstnanci návrat na jeho původní místo.

Úrazové pojištění – finančně napomáhá v případech, kdy se zaměstnanec kvůli delší rekonvalescenci po úrazu nemůže naplno věnovat původní činnosti. Ačkoli je pojištění nabízeno přes zaměstnavatele, rozhodně neplatí, že jsou díky němu pokryty pouze úrazy na pracovišti: pojistná ochrana funguje 24 hodin, 7 dnů v týdnu, mimo pracoviště, o víkendech, 365 dní v roce, po celém světě.

Jaké varianty a kombinace pojištění MetLife nabízí?

Zaměstnavatel může po zjištění individuálních potřeb zaměstnanců zvolit libovolnou kombinaci rizik a rovněž libovolnou výši pojistných částek – ty mohou být odvozeny od měsíčního příjmu jednotlivých zaměstnanců, nebo být pro všechny zaměstnance stejné. Pokud by skupina zaměstnanců stála pouze o životní pojištění, a o úrazové nikoliv (nebo opačně, možností kombinací a výší částek je skutečně nespočet), mohou mít skupiny zaměstnanců svá pojištění uzpůsobená podle vlastních potřeb.

Uzavření a správa skupinového pojištění je jednoduchá

Žádná složitá byrokracie – vše s pojišťovnou vyřídíte bezpapírově on-line a jakékoli pozdější změny, např. v seznamu pojištěných zaměstnanců, můžete rovněž jednoduše vyřešit e-mailem s vámi přiděleným administrátorem.

Více informací o skupinovém pojištění naleznete na webu MetLife, u pojišťovacích zprostředkovatelů nebo přímo u zástupců společnosti MetLife:

Petr Skála, Head of Employee Benefits CZ/SK: petr.skala@metlife.cz

Gabriela Šimonová, Employee Benefits Executive: gabriela.simonova@metlife.cz

O společnosti Metlife

Společnost MetLife, Inc. (NYSE: MET) je prostřednictvím svých dceřiných a přidružených firem jednou z předních světových společností poskytujících finanční služby v oblasti pojištění, anuit, zaměstnaneckých benefitů a správy aktiv, které pomáhají individuálním i firemním zákazníkům vytvořit jistější budoucnost. Společnost MetLife byla založena v roce 1868, svoji činnost vykonává ve více než 40 zemích a zaujímá vedoucí postavení ve Spojených státech, Japonsku, Latinské Americe, Asii, Evropě a na Středním východě. Další informace naleznete na adrese www.metlife.com.

MetLife v České republice

Pojišťovna MetLife (MetLife Europe d.a.c.) nabízí své služby v České republice od roku 1992. Dlouhodobě se umisťuje v žebříčku top 10 nejvyužívanějších pojišťoven v oblasti životního pojištění. Více informací na www.metlife.cz.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Veronika Hášová
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1