Na tom, že je prima mít v záloze finanční jistotu pro nenadálé události, se asi shodneme. Téma začíná být zajímavé v momentě, kdy uvažujeme o možnostech, jak si krýt záda pro případ výpadku přijmu a kolik by nás to měsíčně mělo stát. Potkali jsme se se dvěma zástupci střední generace, kteří životní pojištění mají a probrali s nimi jejich pohledy na věc. Jak to dopadlo? 

Alešovi je 31 let a bydlí v Dobříši kousek za Prahou. Má manželku a dvě malé děti. Životní pojištění má, ale přijde mu, že za něj platí zbytečně moc. Milanovi je 35, bydlí v Hradci Králové, má ženu a jedno dítě. Pojištění pro případ nenadálé události si uzavřel před pár lety a je maximálně spokojený. V čem je rozdíl? 

Ne každá pojišťovna je fér

„Každý den běhám, jím zdravě a v životě jsem nebyl nemocný. Proto nechápu, proč mám za životní pojištění platit vysoké částky,” začíná diskuzi Aleš. Milan se pousměje a přitakává: „Já vám rozumím. Celý život jsem aktivně sportoval, životosprávu mám dobrou a rodinnou anamnézu taky. Proto mě vyděsilo, když mi má bývalá pojišťovna spočítala pojištění na vysokou částku,” vzpomíná pan Milan. Na rozdíl od pana Aleše se ale nenechal odbýt první nabídkou a řekl, že zkusí porovnat nabídky i jiných společností. „Byl jsem naštvaný, a proto jsem ještě ten den sedl k počítači a začal hledat férovější pojišťovnu.” 

Je důležité si správně vybrat 

Upsat se první pojišťovně, která vám udělá nabídku, nemusí být nejlepší řešení. To už ví i pan Aleš. Velmi záleží na vašich požadavcích a životním stylu, který vedete. Většina pojišťoven zvýhodnění zdravě žijícím klientům nenabízí. Opačným příkladem je MetLife, kde si velmi považují svých zákazníků, kteří chtějí pro své tělo a zdraví něco dělat. Například nekuřáci dostávají slevu až 20 % a další zvýhodnění získáte za pravidelné preventivní prohlídky. 

Můžete ušetřit až třetinu ceny

„Potěšilo mě, když jsem po hodinách hledání konečně narazil na společnost, která ocení moji snahu žít zdravě a starat se o sebe. Své pojištění mám celkem skoro o třetinu levnější než u konkurence, protože se mi do finální částky promítla i 15% sleva za nerizikové povolání. Jsem spokojený a neměnil bych,” shrnuje pan Milan, který má již několik let uzavřeno životní pojištění FairLife pro sebe i celou rodinu, což mu přináší i další výhody. 

Pojišťovna jako parťák

Pan Aleš zadumaně seděl a přemýšlel, načež poprosil o kontakt na pojišťovnu MetLife a slíbil, že se tam co nejdříve zastaví. „Upřímně, už mám po krk platit nesmyslné částky někomu, kdo ani nevnímá, že se snažím pro sebe něco dělat. Vždyť tím, že žiju zdravě, vlastně šetřím pojišťovně peníze. Taky z toho něco chci mít.” 

 

A co vy? Věnujete svému tělu péči a chtěli byste, aby se to promítlo do ceny vašeho životního pojištění?