Důvod přestat nemusí být jen jeden

Je pravda, že během studií jsem celkem pravidelně rekreačně sportovala a nikdy jsem neměla vážnější zdravotní problémy, proto jsem se nad svým zdravím nepozastavovala. Varovné reklamy a upozornění na rizika spojená s kouřením šly mimo mě. O odvykání jsem začala vážně přemýšlet až ve chvíli, kdy náš vztah s Petrem nabíral na vážnosti, a uvažovali jsme o rodině, ale naše pokusy byly neúspěšné. Oba jsme se rozhodli, že s cigaretami přestaneme.

Překonat překážky a myslet na budoucnost

První půl rok byl opravdu těžký, několikrát jsme se museli vracet na začátek a dokonce jsme se museli na nějakou dobu vyhýbat některým oblíbeným kavárnám. Ale vydrželi jsme. A do dvou let jsem otěhotněla. V té době jsem začala myslet víc na naši budoucnost a na naše zajištění. Proto jsme se s Petrem rozhodli sjednat si investiční životní pojištění s neživotním připojištěním. Pátrali jsme, které nám poskytne nejlepší krytí a nejvýhodnější podmínky. Oba máme celkem klidné a nerizikové zaměstnání, pravidelně chodíme na kontroly k lékaři a teď už nám nehrozí ani rizika onemocnění spojená s kouřením. Ze všech srovnávačů a nabídek se nám nejvíce líbila MetLife – FairLife.

Sleva na pojištění a možnost pojištění dětí

Sešli jsme se s pojišťovacím poradcem MetLife a probírali jsme jak naši zdravotní historii, tak i náš současný životní styl a plány do budoucna. A protože jsme oba s Petrem splnili podmínku pro nekuřáky, už více jak 36 měsíců nekouříme, získali jsme slevu. K té nám ještě připočetli slevu za pravidelné návštěvy lékaře a nerizikové zaměstnání. S naším poradcem jsme se dohodli i na možnosti připojištění našeho syna. Teď jsme tedy všichni krytí i pro případy úrazu během rekreačních sportů, výpadku příjmu během hospitalizace, rekonvalescence a další.

Přestat kouřit bylo mé nejlepší rozhodnutí

Když dnes slyším o stále rostoucí ceně tabákových výrobků, myslím, že jsem přestala v tu správnou dobu. Vlastně oba jsme přestali v tu správnou dobu. Za těch pět let co nekouříme, si střádáme a za chvíli si budeme moct vzít hypotéku a pořídit si vlastní bydlení. Díky životnímu i úrazovému pojištění FairLife jsem mnohem klidnější, vím, že je o naši rodinu dobře postaráno. Takže přestat kouřit bylo mé nejlepší životní rozhodnutí, tedy vlastně druhé nejlepší. První bylo jít s Petrem na rande.

Klára Malá, klientka pojišťovny MetLife