Běh, cyklistika, in-line

Parky jsou ideálním místem nejen pro piknik, ale také pro nejrůznější outdoorové sporty. Proč byste se honily po běžícím páse nebo mořili na rotopedu, když můžete vyběhnout nebo vyjet do přírody? Jogging je skvělým způsobem relaxace, kterým si pročistíte hlavu a okysličíte mozek. Nemluvě o tom, že vám k němu stačí pouze dobré boty, takže vás nečekají žádné velké vstupní investice.

Pokud vám běhání nic neříká, můžete vyzkoušet něco trochu akčnějšího. Třeba nazout in-line brusle nebo naskočit na kolo a udělat si výlet. Rozhodně však nezapomínejte na nezbytné ochranné pomůcky, jako jsou přilba, případně chrániče. Zdá se to možná jako banalita, ale může vám zachránit život, nebo vás přinejmenším ochránit před vážnějším zraněním. A pokud sport prostě není pro vás, vyrazte alespoň na procházku. Chůze je pro tělo ten nejpřirozenější a velmi zdravý pohyb a mimo mnoha dalších benefitů pomáhá udržovat vás v kondici.

Plavání, paddleboarding, wakesurfing

Vodní sporty a léto k sobě neodmyslitelně patří. Mají totiž tu výhodu, že děláte něco pro zdraví a zároveň se příjemně osvěžíte. Plavání je naprostou klasikou, bez níž si letní pohodu ani neumíme představit, existuje však spousta akčnějších sportů, které můžete vyzkoušet. A dokonce kvůli tomu ani nemusíte do zahraničí, postačí vám jakýkoliv český rybník. Oblíbenou zábavou se v poslední době stává třeba paddleboarding, při němž stojíte na prkně podobném tomu surfovému a k pohybu používáte dlouhé pádlo, jímž se odrážíte. Výborným vodním sportem je i surfování. Pro to klasické u nás sice nejsou vhodné přírodní podmínky, nicméně můžete vyzkoušet alespoň wakesurfing, při němž sjíždíte vlnu vytvářenou vlečnou lodí. A koordinaci i rovnováhu si procvičíte stejně jako v oceánu.

Jóga, pilates a další skupinové lekce

Pokud před individuálními sporty dáváte přednost skupinovým lekcím, můžete si je v létě dopřát venku. Řada fitness center totiž při pěkném počasí organizuje své hodiny v parku, na louce či nejrůznějších střešních terasách. Díky tomu si můžete vychutnat svou oblíbenou lekci jógy či zumby na čerstvém vzduchu namísto vydýchaného sálu a jako kulisa vám poslouží třeba cvrčci nebo ptačí zpěv. Výběr všemožných venkovních lekcí je navíc skutečně pestrý, takže si můžete dopřát jemné protažení stejně jako náročné kardio. Je to jenom na vás a vašich preferencích.

Volejbal, fotbal, vodní pólo

Léto je ideální příležitostí na to sejít se s přáteli a strávit společně trochu času. A proč ne rovnou aktivně. Existuje spousta zábavných míčových her, které se k pod modrou oblohu a sluneční paprsky vyloženě hodí. Nikde jinde si třeba neužijete volejbal tolik jako na písku u vody – a je úplně jedno, jestli jde o pláž v Řecku nebo třeba na Lipně. V písku si ostatně můžete zkusit zahrát i fotbal, uvidíte, že to bude podstatně větší zábava než na louce. A pokud dáváte přednost vodě, co to zkusit s vodním pólem, které krom vašich reflexů notně potrénuje i svaly?

Nabídka letních sportů je natolik pestrá, že si z ní zaručeně vybere úplně každý. A kdy jindy nasbírat do zásoby trochu vitamínu D než dorazí podzimní plískanice?