Skip Navigation

Elektronická komunikace

Abychom šetřili přírodu a zároveň Vás zbavili nadbytečných papírových dokumentů, rádi bychom Vám zasílali korespondenci elektronickou poštou.

Elektronicky lze zasílat pouze tu korespondenci, u které nám to umožňují právní předpisy. Dokumentace k Vaší smlouvě Vám bude zasílána z e-mailové adresy podpora@metlife-assurance.com, zabezpečenou formou, na Vaši e-mailovou adresu. Heslo k jejímu otevření obdržíte na Váš mobilní telefon formou SMS. K využití výhod této rychlé a bezpečné korespondence postačí, pokud budou Vaše kontaktní údaje aktuální (e-mailová adresa a číslo mobilního telefonu).

Tipy k elektronické komunikaci

V případě, že jste od nás obdržel/a SMS zprávu s heslem a nebyl Vám doručen e-mail s přílohou, zkuste jej prosím vyhledat v e-mailové schránce pomocí klíčového slova "metlife" (někdy se zpráva nachází v jiné složce než Doručená pošta). Pokud ani tak e-mail nenaleznete, kontaktujte nás prosím, abychom ověřili, zda evidujeme Vaši aktuální e-mailovou adresu.

V některých případech se stává, že SMS zpráva není doručena zároveň s e-mailovou korespondencí a to např. v závislosti na dostupnosti služeb mobilního operátora. Neobdržíte-li SMS zprávu ani s menším zpožděním, kontaktujte nás prosím, abychom ověřili, zda evidujeme Vaše aktuální telefonní číslo.  

Aktualizace údajů

Aktualizovat Vaše údaje u všech Vašich platných pojistných smluv lze prostřednictvím naší infolinky na telefonním čísle +420 227 111 000 nebo e-mailem na metlife@metlife.cz.

Do textu e-mailu uveďte:

  • číslo minimálně jedné z Vašich pojistných smluv
  • datum narození
  • doručovací adresu evidovanou u této smlouvy
  • e-mailovou adresu
  • číslo mobilního telefonu

V případě, že si takto dokumentaci dostávat nepřejete, můžete vyjádřit nesouhlas. V tom případě Vám budeme dokumenty zasílat papírově jako doposud.