Paní Lucie vychovává s manželem 3 syny ve věku 5, 8 a 10 let. Jak sama říká, dělají jí velkou radost, ale jsou i momenty, během kterých si posteskne, že by raději měla klidnější holčičku. „Nejstarší Tadeáš je číslo. Neustále něco vymýšlí a mladší bráchové se mu samozřejmě snaží vyrovnat,“ popisuje maminka rodinnou situaci. „Máme doma plnou koupelnu obvazů, náplastí a dezinfekcí, protože rozbitá kolena a lokty jsou na denním pořádku,“ doplňuje.

Prázdniny? Pohroma

Všichni rodiče to znají: během školy je vaše dítě alespoň v základním režimu a škola a odpolední kroužky ho dokáží unavit. Ale co prázdniny? A že jich u nás nemáme málo. Letní, pololetní, jarní, vánoční apod. „O prázdninách vyrážíme s dětmi a manželem na výlety a dovolené. Těšíme se, ale zároveň už každý rok počítáme s tím, že bude nějaký úraz. Máme doma divochy a víme o tom,“ říká smířeně paní Lucie. „Už od školky měl náš nejstarší syn neustále nějaké úrazy. Prostřední Jirka zase býval poměrně často nemocný. Pamatuju si, jak všechny tři kluky potrefilo něco najednou – jeden měl zlomenou ruku, druhý si zvrtnul kotník a třetí ležel s angínou. Jednoho večera jsme si proto s manželem sedli a začali na internetu hledat vhodné pojištění pro naše rebely,“ vzpomíná. Paní Lucie narazila na pojištění „Kamarád“ od MetLife, které ji oslovilo. „Aktuálně dokonce nabízí dvojnásobné plnění v případě úrazu o prázdninách. Jsem si jistá, že to využijeme,“ směje se paní Lucie.

Nečekané výdaje i budoucnost dětí

Nemusíte mít doma prvotřídního rošťáka, abyste využili všechny výhody pojištění. Každý úraz nebo nemoc s sebou přináší neočekávané výdaje. Často zůstanete s dítětem doma a někdy doplácíte nemalé částky za léky. Své o tom ví i paní Lucie. „Když je jeden ze synů nemocný, jsem s ním doma, vařím mu a starám se o něj. To něco stojí a je fajn, že nám pojišťovna něco přispěje.“ Výhodou pojištění ale není jen krytí pro případ nepříjemností, ale také hezký příspěvek do startu dospělého života. „Při sjednání pojištění jsem dostala na výběr ze 3 výhod. Vybrala jsem si „Bonus do života“, což znamená, že se synům vyplatí 20 % ze součtu zaplaceného pojistného za pojištění úrazu a nemoci. Aspoň budou mít něco do začátku,“ přemýšlí paní Lucie.

Individuální nastavení

Výběr výhod je pouze jedním z celé řady nastavení, které si při uzavírání pojištění „Kamarád“ můžete vybrat. Sami znáte své dítě nejlépe a víte, k jaký nemocem je náchylné nebo které úrazy se mu dějí nejčastěji. Proto oceníte možnost vybrat si z 11 volitelných připojištění úrazů a nemocí při sjednání pojištění pro vaše dítě. „Musím říct, že pokaždé, když se jeden z mých synů zraní nebo onemocní, jsem samozřejmě nešťastná. Ale díky férovému pojištění „Kamarád“ alespoň vím, že i při vážném problému máme za sebou důležitý finanční polštář, který nám pomůže,“ uzavírá maminka tří synů.

A jak jste na tom vy? Chráníte svá dítka dobře vybraným pojištěním?